Značka Meepo je mezi příznivci elektrických longboardů velmi dobře známá. Byla to jedna ze zakládajících značek kategorie elektrických longboardů nazývané  "Budget e-boardy", vyznačující se nízkou cenou a výbornými jízdními vlastnostmi. Model Mini 2 je ovšem pro značku Meepo něco zcela nového, nikdy předtím se totiž nepokusili vložit tolik výkonu do tak malého skateboardu. A výsledek rozhodně stojí za to!

 

Hned na začátku je důležité říci že Meepo Mini  2 je dostupné ve 2 variantách.


Meepo Mini 2 Standard se odvijí od modelu Meepo Classic 2 a je určena pro pohodové dojíždění, proto se vyznačuje zejména proslulým Hobbywing ESC.
Meepo Mini 2 ER je naopak odvozená od elektrického longboardu Meepo V3 a vyznačuje se extrémně silnými motory, baterií a tzv. LINGYI ESC. To ji jasně předurčuje pro agresivní jezdce, kteří nechtějí být omezováni. 

 

Co mají tedy obě verze společné?


Obě varianty Meepo Mini 2 využívají desku vyrobenou ze 7 vrstev kanadského javoru dlouhé 70 cm a široké 23 cm.  Na zadním konci je tato deska prohnutá směrem nahoru (má tzv. kicktail), umožňující zvednutí přední části skateboardu nohou, bez nutnosti ohýbat se. Naopak ve  špičce longboardu je zapuštěný pruh gumy, zabraňující poškození nárazem.

Další společnou charakteristikou jsou výborné trucky nazvané "Shredder trucks", speciálně vyvinuté pro elektrické longboardy pohybující se vysokou rychlostí.

A obě varianty taky spojují kola o velikosti 90mm pokryté Taiwanským polyuretanem, který vydrží až 3000 km jízdy. 

 

V čem se ale tyto elektrické skateboardy liší?

 

ESC

Meepo Mini 2 Standard využívá Hobbywing ESC, které svou plynulostí proslavila zejména značka WowGo. Toto ESC je vhodné pro příjemnou jízdu kdy nepotřebujete extrémně silnou akceleraci či brždění.

Meepo Mini 2 ER využívá LINGYI ESC V3.0. Tato řídící jednotka je nabitá chytrými funkcemi a obrovským výkonem. Nabízí např. funkci "smart turn-on" kdy pro zapnutí longboardu s ním stačí popojet nohou. Jezdec má také na výběr ze 4 jízdních módů, od začátečníka až po profesionála.
Vyznačuje se extrémně silnou akcelerací a brzdami, je proto vhodná pro agresivnější jezdce.

 

Ovladače

Meepo Mini 2 Standard je dodáváno se standardním Hobbywing ESC ovladačem. Jendá se o ovladač prověřené konstrukce, využívané například u longboardů značky WowGo ( 2S, Mini, KT) či Ownboard. Stav baterie a zvolený rychlostní mód ukazují LED diody, pro přepínání mezi módy a směrem pohonu dopředu a dozadu slouží dedikované hardwarové tlačítka.

Meepo Mini 2 ER je dodáváno s tzv. Meepo MR ovladačem. Ten má věstavěný displej, který ukazuje veškeré informace potřebné ke spokojené jízdě, jako je aktuální rychlost, aktuální ujetá vzdálenost, celková ujetá vzdálenost, stav baterie na longboardu i ovladači a další.

 

Baterie

Meepo Mini 2 Standard pohání  baterie o kapacitě 4 Ah složená z článků typu Samsung 20R v konfiguraci 10s2p. Tato baterie zajištuje dojezd do vzdálenosti 18km.

Meepo Mini 2 ER pohání jiný typ baterie, představený exluzivně značkou Meepo. Skládá se ze Samsung 40T 21700 článků, v konfiguraci 10s2p o kapacitě 8 Ah. To znamená, že si zachovává stejnou kapacitu jako proslulá Sanyo baterie, ale je schopná dodávat dvojnásobek vybíjecího proudu (30A vs 60A). Díky tomu má Meepo Mini 2 ER s touto baterií dojezd až 32 km a je extrémně výkonné.

 

Motory

Meepo Mini 2 Standard pohání HUB motory o výkonu 2x400W, zajištující maximální rychlost 40 km/h.

Meepo Mini 2 ER pohání stejné HUB motory jako na longboardu Meepo V3 o výkonu 2x540W, zajištující maximální rychlost 46 km/h.

 

Jak můžete vidět, obě varianty mají co do sebe a není lehké si vybrat.

Pokud hledáte elektrický skteboard určený na pohodové dojíždění na kratší vzdálenosti, je pro Vás Meepo Mini 2 Standard s dojezdem 19km, plynulým Hobbywing ESC, výkonem 800W  a maximální rychlostí 40 km/h vhodná volba. 
Pokud ovčem nechcete být omezováni a plánujete na tomto elektrickém skateboardu jezdit opravdu naplno, Meepo Mini 2 ER s dojezdem 32km, výkonným  LINGYI ESC, 1080W motory a maximální rychlostí 46 km/h nemá konkurenci.

 

Obsah balení

Elektrický skateboard Meepo Mini 2 s bezdrátovým ovladačem, nabíječka, nářadí, kabely, skate tool.

 

Specifikace

(Standard / ER)

Výkon motorů: 2x400 = 800 W / 2x540 = 1080 W 

Max stoupání: 25% / 30%

Maximální rychlost: 40 km/h / 46 km/h  

Maximální dojezd: 18 / 32 km  

Typ baterie: Li-Ion, SAMSUNG 

Kapacita baterie: 4000  / 8000 mAh  

Doba nabíjení: 2 - 3 hodiny  

Hmotnost: 7.2 kg  / 8 kg

Maximální zatížení: 136 kg  

Velikost koleček: 90mm  

Rekuperace energie

 

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Elektrický skateboard Meepo Mini 2

  • Výrobce: Meepo
  • Kód výrobku: meepomini2
  • Dostupnost: Na skladě
  • 14 999 Kč
  • 12 999 Kč

  • Doprava: Zdarma

Dostupné možnosti